Loading...
Prace wykończeniowe

Polerowany beton, czyli nowoczesne wykończenie wnętrza

Polerowany beton, czyli nowoczesne wykończenie wnętrza

Beton polerowany to posadzka, która kojarzy się przede wszystkim z ogromnymi halami przemysłowymi, magazynami czy lotniskami. Wysoka odporność polerowanego betonu sprawia, że jest on bardzo często wykorzystywany właśnie w tego typu miejscach. W końcu jest to bardzo mocny i trwały materiał, który nie wymaga żadnych wymyślnych zabiegów pielęgnacyjnych. Z tego powodu coraz więcej osób wykorzystuje polerowany beton jako podłogę w swoim domu. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że taka forma ozdoby domu jest nieco dziwna. Nic bardziej mylnego. Polerowany beton w odpowiedni sposób uszczelniony i wypolerowany perfekcyjnie komponuje się z nowoczesnymi meblami. Wspaniale pasuje do pomieszczeń w stylu industrialnym, loftowym czy minimalistycznym. Jest to wygląd domu na miarę XXI wieku.

Czym tak właściwie jest beton polerowany?

Najważniejszą rolę przy produkcji polerowanego betonu odgrywa krzemian litu. Wiążąc się w reakcji z wodorotlenkiem wapnia i krzemianami wypełnia pory. Dzięki temu zabiegowi beton jest właściwie uszczelniony, a jego struktura odpowiednio wzmocniona. Kolejnym krokiem, aby uzyskać polerowany beton, jest szlifowanie i polerowanie podłoża w celu nadania mu należytej gładkości, a także odpowiedniego połysku lub wyrazu matowości. Możliwe jest uzyskanie różnych odcieni szarości od tych najciemniejszych, głębokich po te najjaśniejsze. Istnieje możliwość uzyskania barw kolorowych, a także różnych stopni połysku.

Zalety betonu polerowanego

Beton polerowany stanowi mocną i twardą posadzkę odporną na uderzenia oraz zarysowania. Atutem takiej betonowej posadzki jest fakt, iż jej powierzchnia jest nienasiąkliwa, co sprawia, że jest ona odporna na różnego typu zaplamienia. Możliwość podbarwienia betonu polerowanego jest ciekawą alternatywą dla osób, które preferują nieco więcej kolorów w swoim domu. Beton polerowany jest antypoślizgowy. W przypadku, w którym nasza nowoczesna posadzka przestanie być taka jak na początku, po jakimś czasie można taką posadzkę ponownie odnowić, czyli znowu poddać ją szlifowaniu i polerowaniu.

Podsumowując

Beton polerowany to materiał, którego efekt jest porównywalny do efektu, jaki daje marmur czy granit. Polerowana posadzka sprawia wrażenie ekskluzywności i elegancji. Dzięki kruszywie o drobnym uziarnieniu, a także niskiej porowatości i zwartej strukturze możemy uzyskać posadzkę przewodzącą ciepło. Jest to idealna opcja dla osób, które marzą o ogrzewaniu podłogowym. Kiedy chcemy instalować w naszym domu system ogrzewania podłogowego, należy pamiętać o tym, że minimalna grubość posadzki betonowej to w tym przypadku 8 cm. Dlatego trzeba wszystko dokładnie przemyśleć, aby później uniknąć dodatkowych kosztów. Polerowany beton to posadzka odporna na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne, która jest łatwa w czyszczeniu. Wykorzystanie jej w naszym domu daje nam gwarancję uzyskania estetyki na najwyższym poziomie. Polerowany beton to posadzka, którą będziemy się cieszyć przez naprawdę wiele lat.