Loading...
ProducenciProducent bram

Rodzaje bram przemysłowych

Rodzaje bram przemysłowych

Obiekt przemysłowy to pojęcie, które możesz definiować na kilka sposobów. Wiele zależy od charakterystyki działania konkretnego biznesu, wielkości pomieszczenia czy magazynu, a także specyfiki pracy. Wśród wspomnianych czynników możesz również znaleźć pewne kwestie wspólne. Jedna z nich to wydajność, kolejna ergonomia, a jeszcze inna prostota eksploatacji. To tylko niektóre elementy mogące ułatwić Ci codzienne życie zawodowe, a jednocześnie punkty, które musisz wziąć pod uwagę, wybierając bramę przemysłową. Jeżeli jednak chcesz dokonać zakupu, musisz wcześniej poznać dostępne alternatywy. Dowiesz się o nich z tego artykułu.

Czym jest brama przemysłowa?

Na początek warto w ogóle odpowiedzieć na pytanie, czym jest brama przemysłowa i jaką powinna odgrywać rolę dla Twojego pomieszczenia. W rzeczywistości jest to produkt umożliwiający kontrolowany dostęp do określonego budynku, takiego jak hala czy magazyn. Bramy przemysłowe, ze względu na swoją charakterystykę, są bardzo często większe od tradycyjnych bram garażowych, jednak podobnie jak one, służą do wejścia czy wyjścia z określonego pomieszczenia. Niemniej jednak wybierając je, musisz zwrócić uwagę na branżę, w jakiej działasz, a także na ewentualne, dodatkowe wymagania.

Jakie funkcje powinna spełniać brama przemysłowa?

Brama przemysłowa powinna spełniać wiele funkcji. Przede wszystkim należy odnieść się do bezpieczeństwa, które często jest tu kluczowe. Dostateczna ochrona przed włamaniem, a także wytrzymałość na działanie czynników zewnętrznych to tylko niektóre z czynników determinujących wybór. Poza tym niezwykle ważna jest jej trwałość, a także wysoki poziom izolacji, który pozwoli na ograniczenie strat energii. Co więcej, wybierając bramę przemysłową, niejednokrotnie musisz zwrócić uwagę na wspomnianą we wstępie ergonomię. Ponadto w wielu przypadkach warto, abyś zdecydował się na produkt, który zapewni maksimum wygody użytkowania, w połączeniu z trwałością i oszczędnością miejsca.

Rodzaje bram przemysłowych

Jak już wiesz, wybór bramy przemysłowej jest uzależniony od wielu czynników. Pod uwagę biorą to również producenci, którzy starają się dopasować rozwiązania pod Twoje potrzeby. W związku z tym na rynku możesz spotkać wiele rodzajów bram przemysłowych. Wśród dostępnych alternatyw, wybór bardzo często pada m.in. na bramy segmentowe, które otwierając się do góry, nie zabierają miejsca wewnątrz pomieszczenia. Mimo wszystko nie oznacza to, że taka brama będzie dla Ciebie jedynym, słusznym wyborem. Dlatego warto, abyś poznał dostępne warianty.

Brama segmentowa przemysłowa

Opis rodzajów bram rozpocznie wspomniana już nieco wyżej brama przemysłowa segmentowa. To produkt, który doskonale sprawdzi się niemal we wszystkich obiektach. Wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami w zakresie izolacji, jest ergonomiczny, a także ze względu na sposób otwierania, nie zajmuje wiele miejsca. Co więcej, brama segmentowa jest niezwykle uniwersalna. Z łatwością możesz ją dopasować do różnego rodzaju otworów drzwiowych. Jak sama nazwa wskazuje, jest wykonana z segmentów, czyli paneli, które po otwarciu mogą układać się płasko lub równolegle do dachu.

Brama przemysłowa dwuskrzydłowa

Kolejną propozycją dla Ciebie może być brama przemysłowa dwuskrzydłowa. To bardzo proste rozwiązanie, które doskonale komponuje się w wielu pomieszczeniach. Z reguły otwiera się ją tradycyjnie, bez konieczności używania nowoczesnych technologii. Co więcej, ze względu na swoją charakterystykę, brama dwuskrzydłowa może niejednokrotnie zostać dodatkowo ocieplona. Jest to solidne rozwiązanie, niemniej musisz pamiętać o tym, że jest to produkt, który potrzebuje dość sporej ilości miejsca.

Brama przemysłowa przesuwna

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie możesz spotkać się z bramą przesuwną, to odpowiedzią są wszelkiego rodzaju wjazdy do hal produkcyjnych. Ze względu na swoją budowę i specyfikację techniczną, jest to produkt, który świetnie sprawdzi się m.in. w przemyśle ciężkim. Na bramę przemysłową przesuwną możesz zdecydować się w momencie, gdy masz ograniczoną przestrzeń i liczy się każdy metr kwadratowy powierzchni. Poza tym jest to alternatywa, która cechuje się dobrymi właściwościami izolacyjnymi, a także dźwiękochłonnością.

Brama przemysłowa roletowa

Brama przemysłowa roletowa to kolejna propozycja, która powinna być brana przez Ciebie pod uwagę w szczególności wówczas, gdy istotna jest dla Ciebie wysokość pomieszczenia. Dzięki temu, że przy otwieraniu zwija się, nie zajmuje nadmiernej przestrzeni w hali czy magazynie. Z reguły jest zasilana napędem elektrycznym, jednak w przypadku braku prądu czy awarii może być otwierana za pomocą przekładni łańcuchowej, czy korby.

Jak wybrać odpowiednią bramę przemysłową?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak wybrać odpowiednią bramę przemysłową, to musisz zwrócić uwagę na kilka czynników. Jak widzisz, na rynku możesz znaleźć wiele rozwiązań, spośród których każde ma swoje plusy i minusy. Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujesz od bramy? Czy będzie to oszczędność miejsca, a może prostota otwierania bądź dobra izolacja cieplna?

Tak naprawdę wiele osób decyduje się na bramy segmentowe, które łączą w sobie wszystkie cechy. Niemniej jednak nie można deprecjonować innych alternatyw. Jeżeli działasz w przemyśle ciężkim, to lepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie brama przesuwna. Poza tym podczas wyboru musisz zwrócić uwagę na dostępną przestrzeń, a także kwotę, którą chcesz przeznaczyć na zakup tego produktu. Pod uwagę weź również dodatkowe udogodnienia czy integracje dostępne dla danego produktu, które mogą ułatwić codzienne korzystanie z bramy.