Loading...
Budowa domuCeny okienPrace wykończenioweProducenciProducent okienProducent okien aluminiowychProducent okien PCV

Okna panoramiczne. Wymiary i ceny.

Okna panoramiczne. Wymiary i ceny

Okna panoramiczne to przede wszystkim styl, nowoczesność i estetyka. Poza funkcjami wyglądowymi okna charakteryzujące się dużym przeszkleniem są także niezwykle praktyczne. Dzięki nim możemy właściwie oświetlić każde pomieszczenie, a nawet wykorzystać darmową energię słoneczną w celu ogrzewania pokoi. Okna panoramiczne montuje się między innymi w: domach jednorodzinnych, biurowcach, a nawet w mieszkaniach. Ile wynosi koszt okien panoramicznych oraz jakie są ich wymiary? Wszystkiego dowiecie się Państwo w poniższy artykule.

Charakterystyka okien panoramicznych

Architektura w XXI wieku bardzo chętnie wykorzystuje okna panoramiczne z tego względu, iż wielkoformatowe okna oraz drzwi stają się elementem dekoracji domu. Zastosowanie okien panoramicznych w naszym domu pozwala nam na optyczne powiększenie pomieszczenia, co za tym idzie zwiększenie komfortu przebywającej w nim osoby. 

Wymiary okien wielkoformatowych

Niezwykle często produkuje się okna panoramiczne w formie uchylno-przesuwnej cechujące się okuciem obwiedniowym oraz systemem profilowym. Pozwala to na usprawnienie korzystania z okien. Ten rodzaj okna bardzo chętnie wykorzystywany jest, jako drzwi balkonowe oraz tarasowe, a ich wymiary znajdują się w przedziale od 2000 mm do 6000 mm szerokości, a także od 1500 mm do 2600 mm wysokości. Jeżeli chodzi o wielkoformatowe okna panoramiczne tarasowe posiadające budowę dwuskrzydłową, ich wymiary mogą mieć szerokość powyżej 6000 mm, natomiast okna charakteryzujące się budową czteroskrzydłową będą miały powyżej 12 000 mm szerokości.

Ceny okien panoramicznych

Koszt okien panoramicznych zaczyna się od mniej więcej 500 złotych za okna dwuskrzydłowe. To, ile będziemy musieli zapłacić, będzie zależeć od wielkości okna, a także od tego, jakie zastosujemy w nim rozwiązania tzn. czy będą to okna antywłamaniowe lub energooszczędne. Zróżnicowanie ceny może zależeć również od konstrukcji. Dla przykładu okna większe, które pełnią np. funkcję drzwi tarasowych to koszt od 3000 złotych w górę, jednak cena ostateczna, będzie zależała przede wszystkim od materiału, z którego okna zostały wykonane oraz od ilości użytych szyb do budowy okien. Zdecydowanie najdroższymi oknami, które wykorzystuje się w budownictwie, są okna panoramiczne w konfiguracji podnoszono-przesuwnej. Ten rodzaj okien otwiera się poprzez uniesienie i przesunięcie. W przypadku tego typu okien najdroższy jest jednak sam mechanizm, który pozwala na przesuwanie okna. Zamyka się go dokładnie w ten sam sposób, jak się go otwiera. To właśnie z tego powodu okna mają wpływ na izolację akustyczną oraz termiczną pomieszczenia, w którym zostały ulokowane. W przypadku, w którym chcą Państwo zakupić największe okna panoramiczne cechujące się mechanizmem elektrycznym, który montuje się pod posadzką oraz uruchamiany jest włącznikiem, cena za takie rozwiązanie będzie dość wysoka. Czteroskrzydłowe okna panoramiczne kosztują od 8000 złotych wzwyż.